Projekty

Iniciatíva | Nahota na predaj

95 000 podpisov iniciatívy s cieľom, aby sa na stránkach periodickej tlače neobjavovala vulgárne zobrazovaná nahota a erotika bez toho, aby nebola označená ako nevhodná pre mládež do 18 rokov.

Dozvedieť sa viac

Počas prvého mandátu v NR SR som podnietil legislatívnu iniciatívu, ktorou som chcel docieliť, aby sa na stránkach periodickej tlače neobjavovala vulgárne zobrazovaná nahota a erotika bez toho, aby nebola označená ako nevhodná pre mládež do 18 rokov. V prvom čítaní prešiel môj návrh 101 hlasmi, neskôr prešiel aj druhým, ale politickým gestom najväčšej strany bolo, že o päť minút neskôr v treťom čítaní neprešiel. Teraz prichádza čas na novú iniciatívu.

Dôvody, pre ktoré som sa rozhodol na tento jav upozorniť sú reakcie mladých rodín, ktoré dostávam vo veľkom množstve a z ktorých vyplýva, že ich vulgárne zobrazovanie ľudskej nahoty poburuje. Vulgárnosť a čoraz nižšia latka mravnosti začína mnohým prekážať. Začínajú chápať že v mene zisku sú veľké mediálne domy ochotné ísť poriadne ďaleko za ľudskú dôstojnosť. Tiež už mnohým došlo, že sloboda médií nemusí znamenať to čo sme si vybrali, ale naopak majiteľmi médií vnucovaný nevkus a vulgárnosť na stránkach novín.

Novinárske „poslanie“

Bulvárne média už zrejme zabudli na svoje pôvodné poslanie, lebo nahota nie je informácia a novinári by mali ak odhaľovať, tak kauzy a nie telá mladých dievčat. Lenže zisky sú prednejšie než samotné poslanie novinára- žurnalistu. Ak si to niektorí z novinárov a bohatých majiteľov mediálnych domov nechcú uvedomiť, mali by sme im to dať zreteľne najavo.

Nejde o politiku, ale o spoločnosť

Myslím, že v tejto téme by nemalo vôbec ísť o politikárčenie a ja sám ju chápem ako tému nadstranícku a výsostne spoločenskú. Nejde o vytĺkanie politického kapitálu, ale o ochranu našich mladistvých. Viem, že existuje mnoho nástrah, kde sú podoby vulgárnosti mnohokrát horšie (ako napr. internet), ale to považujem za súkromný priestor každého človeka, ktorý v prípade detí a mladistvých pevne verím postrážia samotní rodičia. Iniciatíve za zmenu spôsobu publikovania a prístupu k pornu na internete sa môžeme venovať neskôr.

Téma nahoty je o verejnom priestore. O našom spoločnom priestore v ktorom sa zrkadlia naše osobnosti, odrážajú naše hodnoty a v ktorom formujeme našu spoločnú budúcnosť a jej charakter. Nemalo by nám to byť ľahostajné. Ako zodpovední jednotlivci môžeme a mali by sme meniť veci verejné k lepšiemu stavu. Nech je naša krajina lepším miestom pre život.

Petícia ako nástroj zmeny

Vzhľadom na to že v demokracii sila zmeny spočíva priamo úmerne počtu ľudí, ktorí po nej vyjadria vôľu, rozhodol som sa pre zber podpisov pod petíciu. Petíciu, ktorá ma za cieľ zastaviť vulgárnu nahotu vo verejnom priestore, na stránkach dennej tlače. Zmena, ktorú iniciujem nie je žiadnou cenzúrou, ani zásahom do slobody vydavateľov. Naopak ide mi ochranu nás, tých ktorým tieto stránky novín spôsobujú nadvihnuté obočie. Tým, ktorým ide o priestor pre výchovu svojich detí v zdravom prostredí.

Idem medzi vás – diskutovať a získavať podporu pre zmenu

V tieto letné dni navštívim niekoľko podujatí, na ktorých bude množstvo mladých ľudí, rodín s deťmi a budem sa ich snažiť získať pre podporu tejto petície. Podpora v parlamente nestačí – hoci svojou legislatívnou iniciatívou sa mi podarilo získať pre podporu návrhu i 8 vládnych poslancov (a celkovo bolo proti len 22 zo 150 zákonodarcov). Je čas sa vulgárnej nahote postaviť a ja vás prosím o podporu pri zbieraní podpisov.

ČÍM NÁS BUDE VIAC, TÝM SKÔR DOSIAHNEME ZMENU!

Publikácia | Európa je aj v tvojich rukách

Brožúra z edície Viera do vrecka. Európska únia sa ocitla na križovatke. Akú úlohu v nej máme my, kresťania na Slovensku?

Branislav Škripek Európa je aj v tvojich rukách

Preklady

 • Duch pravdy a duch omylu, Svetové náboženstvá 1995 alebo 1996, orig. The Moody Institute of Chicago, 1986.
 • Francis MacNutt: Modlitba, ktorá uzdravuje, Vydavateľstvo sv. Bystríka, 2001, podtitul: Ako sa modliť za uzdravenie v rodine, ISBN 80-968401-6-9.
 • Lee Strobel: Kauza Kristus, Návrat domů, 2001,  edícia: Spoločnosť a my, ISBN 80-96835-44-0.
 • Lee Strobel: Kauza viera, Porta Libri, 2002, edícia: Spoločnosť a my, ISBN 80-89067-07-7.
 • Lee Strobel: Kauza Stvoriteľ, Porta Libri, 2005, ISBN 80-89067-33-6.
 • Richard Winter: Perfekcionizmus cesta do neba alebo do pekla?, Porta libri, 2006, (v orig. Perfecting Ourselves to Death, 2005, InterVarsity), ISBN 80-89067-39-5.
 • Josh McDowell Bob Hostetler: Nová tolerancia, Creativpress, 2009, podtitul: Ako môže toto kultúrne hnutie zničiť vás, vašu vieru a vaše deti, ISBN 978-80-71310-64-8.
 • Demos Shakarian: Najšťastnejší ľudia na zemi, Christian Project Support, 2010, ISBN 978-80-97036-10-2.
 • J. Oswald Sanders: Duchovné vodcovstvo, Creativpress, 2013, podtitul: Praktické rady pre efektívnu prácu s ľuďmi.
 • Thomas R. Verny, Pamela Weintraubová: Rodičovstvo od počatia, Pozsony/Pressburg/Bratislava, 2013, podtitul: Čo by ste mali vedieť o svojom očakávanom a narodenom dieťati, ISBN 9788085474589.
 • Linda Schubert: Hodina zázrakov, Modlitba, ktorá zmení tvoj život, Vydavateľstvo Oto Németh, 8. vydanie, 2014, (v orig. Miracle hour. A method of prayer that will change your life, 1991), ISBN 978-80-89277-51-3.
 • Ergun Mehmet Caner, Emir Fethi Caner: Odhaľovanie Islamu, Creativpress, 2018, podtitul: Pohľad zvnútra na život a presvedčenia moslimov, ISBN 978-807131-072-3.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore