Čo s mobilmi na školách

Myslím si, že deti a mládež by nemali mať mobilné telefóny ani tablety u seba po celú dobu výučby.

Je nutné aby mali pokoj ku vzdelávaciemu procesu a tiež, aby vedeli, aké to je, byť bez mobilu. Aby mali šancu pochopiť, že taký je normálny život!

Čo myslíte, je potrebná regulácia mobilov na školách? Zaujíma ma pohľad na túto tému a tak ma potešilo pozvanie ku okrúhlemu stolu od komisára pre deti Jozefa Mikloška, včera v NR SR. V rámci programu rečnil špičkový český neurológ pôsobiaci na univerzite v Yale, MUDr., M.D., FACT Martin Jan Stránsky, ktorý podrobne rozprával o vplyve mobilov a mobilných technológií na vývoj detského mozgu, ba až o devastačnom vplyve mobilov na deti.

Takisto ma veľmi zaujal príspevok od Ing. Petra Hvišča, popredného slovenského odborníka na rozmach umelej inteligencie – AI, ktorý rozprával práve o jej vplyve na mládež. O tom, aké príležitosti prináša, ale aj o jej nebezpečenstve.

Uviedol príklad rodičov, ktorí boli dosť aktívni na sociálnych sieťach a zverejňovali tvár svojej dcéry, AI ju upravila a urobila z nej dospelé dievča, ktoré sa rodičom prihovorila prostredníctvom videa v kine pred začiatkom filmu. Rodičia namiesto reklamných upútaviek pozerali na obraz svojej dospelej dcéry, ktorá sa im prihovárala akoby z budúcnosti s prosbou, aby prestali zverejňovať jej súkromie.

V závere vystúpil Daniel Hevier, známy spisovateľ, ktorý nám priblížil ako on vyučuje študentov, aby nepoužívali mobilné telefóny.

V závere odznela dôležitá otázka: Čím nahradíme deťom mobily?

Viac k tejto téme

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore