Ako efektívne pomôcť rodinám detí so zdravotným znevýhodnením?

Zaujímavé stretnutie s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Českej republiky, pánom Marianom Jurečkom.

Môžeme si vážiť, že pri svojich povinnostiach na Slovensku si našiel čas pre kolegov z KDH a okrem malého súkromného stretnutia prišiel aj na okrúhly stôl ohľadom pomoci znevýhodneným osobám. Ten zvolalo KDH po tragickej udalosti, kedy si zúfalá matka nevedela predstaviť ďalej žiť so svojimi deťmi. Cítila sa zrejme deprimovaná a bez možnosti dobre rozvíjať svoju rodinu, tak sa hodila pod vlak. Je to strašná tragédia, také niečo by sa na Slovensku nemalo diať.

A tak sme mali podnetný míting s ľuďmi, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú. Či už jednorodičovské rodiny alebo rodičia tých, ktorým neslúži zdravie tak, ako by malo.

Pán minister Jurečka zdieľal podnetné skúsenosti z Čiech nielen Poslancom Národnej Rady za KDH, ale aj našim kolegom z iných politických strán.

Sám som vychovával najstaršieho syna, Marcela, ktorý bol na vozíčku. Preto viem, že nie je príjemné potýkať sa s obmedzeniami v spoločnosti, ktorá nechápe ľudí, ktorí nemajú 100% funkčné telo, dokonca ani ich rodičov či opatrovateľov. Aj keď môžem povedať, že som zažil veľa pomoci, ako zo strany Sociálneho úradu Bratislava II, tak zo strany nášho okolia. Marcela sme mali radi a bol nám obohatením a radosťou. Jeho zdravotný stav mu neumožňoval žiť dlho. Opustil nás, keď mal 22 rokov. Napriek tomu je stále s nami. Dodnes si na neho spomíname a každú nedeľu pri spoločnom obede zažíname sviečku na jeho pamiatku. Podobne aj na Vianoce, keď symbolicky priestierame šterdú večeru aj pre neho. Vieme predsa, že je živý a že sa raz znovu stretneme.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore