Žiadali sme Boha o duchovnú zmenu vo vzťahoch medzi Židmi a Arabmi

Dnes som sa krátko zúčastnil viacdňového modlitebného a pôstneho mítingu za zeme a národy Izraela, Palestíny a ďalších arabských štátov, aby sme žiadali od Boha duchovnú zmenu vo vzťahoch medzi týmito skupinami národov.

Aj ja som zažil to, čo mnohí z týchto účastníkov – že Boh vie zmeniť život človeka, jeho myslenie, jeho srdce. Potom sa zmení prežívanie nenávisti – stratí svoje opodstatnenie! A tak aj Arabi dokážu pochopiť, že Židom majú žehnať a nie sa ich snažiť zabíjať. Veď ich spoločným predkom je praotec Abrahám. Aj dnes sa s nami modlila žena z Iránu, niekdajšia moslimka, ktorá spoznala Ježiša Krista.

Bolo tu 104 ľudí z týchto a ďalších krajín: Portugalsko, Samoa, Kamerun, Irán, Čína, Izrael, Belgicko, HongKong, Malajzia, Taiwan, Madagaskar, Bolivia, Nórsko, Mexiko, Pobrežie Slonoviny, Golanské výšiny, Rusko, Kolumbia, Nigéria, Francúzsko a skupina z Brooklynu.

Jeruzalemský dom modlitby pre všetky národy je služba zmierenia, založená na myšlienkach z 19. kapitoly proroka Izaiáša. Viac info o ich službe: www.jhopfan.org.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore