Programové vyhlásenie vlády som nepodporil. V parlamente som sa vyjadril ku časti o zahraničnej politike.

Branislav Škripek poslanec NRSR

Klub KDH programové vyhlásenie vlády Smer – Hlas – SNS nepodporil. V parlamente som sa vyjadril som sa ku časti o zahraničnej politike.

Zhrnutie:

– Je pozitívne, ako vláda jasne píše, že považuje členstvo SR v EÚ za nenahraditeľné a tiež vyjadruje, že bude proti snahám „neodôvodnene prenášať naše kompetencie na Brusel.“

– Vláda nechce nelegálnych migrantov, ani represné platby za neprijímanie utečencov, ale chce riešenia v záujme SR – pýtam sa, či má nejaký iný návrh pre EK, ako to budeme riešiť. Lebo zatiaľ Európou stále migrujú – my urobíme len to, že ich vytlačíme naspäť za naše hranice? Kam? Do Maďarska, Rakúska, Ukrajiny? Nie sú tu riešenia.

– Vítam, že chceme viac spolupracovať s V4 a zbližovať českú a slovenskú mládež. No pýtam sa: Vie niečo vláda urobiť pre to, aby naši študenti nešli masovo študovať do Čiech, a nezostávali tam aj pracovať, alebo inde v zahraničí? Zvýši úroveň našich VŠ, aby tam nešli?

– V programovom vyhlásení vlády chýba jasné odsúdenie agresie Ruska voči Ukrajine a použitia zbrojnej sily – v 21.storočí nemožno akceptovať, že jedna krajina ukradne druhej územie!

– Nespomína sa vyhnanie Arménov z Náhorného Karabachu, ani jasné odsúdenie útoku teroristov Hamasu na Izrael, chýba návrh, ako môžeme pomôcť civilným Palestínčanom trpiacim v tomto konflikte.

– Chýba záväzok vlády, že v dobe rastúceho napätia vo svete aj vo svetle náboženskej neznášanlivosti ustanoví a podporí fungovanie Splnomocnenca SR pre náboženskú slobodu a presvedčenie, podľa Uznesenia NR SR z 19. 10. 2022, keď za to hlasovali aj poslanci Smeru, aj Oľano a Sme rodina, spolu 105 hlasov.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore