Ak to nezastaví medzinárodné spoločenstvo, tak na stave Palestíny sa nič nezmení

Podnecovanie a výchova k nenávisti sú absolútne neakceptovateľné prístupy. No zvlášť, ak tak robí samotná vládna autorita, či predstavitelia inštitúcií, ktorí majú pomáhať.

Pripomenuli sme si Európsky deň pietnej spomienky na obete terorizmu. Tieto činy boli zastrašujúce tým, že sa udiali znenazdajky, v pokojných mestách a boli vraždení bezbranní civilisti. Postrieľaní ľudia v divadle Bataclan, vrážanie autami do ľudí na pešej zóne, náhla streľba na vianočných trhoch v Strassburgu. Chladnokrvnosť takého niečoho je hrozná, a všetci to musia odsúdiť.

V súčasnej vojne Izraelu s teroristickým Hamasom sa však dejú takéto brutálne činy priamo zo strany Vedenia palestínskeho ľudu. Je mi nesmierne ľúto, ako sú títo ľudia nenormálne zneužití a nevedia sa od Hamasu, Fatahu či PLO/OOP, svojich vodcov, oslobodiť.

V momentálnej ozbrojenej odvete Izraela za oslobodenie stále zadržiavaných 134 židovských rukojemníkov a totálne zničenie organizácie Hamasu, skutočne vážne trpia palestínski obyvatelia, zneužití ako živé štíty na ochranu a podporu bojovníkov a zariadení teroristov.

No ďalším šokujúcim odhalením posledných týždňov je zistenie, že týchto teroristov platíme miliónmi z peňazí EÚ, takže v podstate aj my, zo Slovenska! Ako? Cez dlhoročnú podporu organizácie OSN na pomoc palestínskym utečencom – UNRWA. Táto skupina dostávala stámilióny a už mnoho rokov sa iní pokúšali odhaliť, ako zneužívajú peniaze, aj samotných ľudí Palestíny. Umelo ich udržujú v týchto táboroch a podnecujú medzi nimi rozbroje, aby sa svetu stále mohlo ukazovať ako trpia, a obviňovať z toho štát Izrael.

Lenže v posledných týždňoch sa konečne podarilo preukázať zvrhlosť UNRWA a podpora pre nich končí – medzinárodne sa žiada ich rozpustenie. Je preukázané:

– že v učebniciach škôl vychovávajú deti nenávidieť Židov a zabíjať ich;

– za to sú hrdinami hodnými úcty celej komunity;

– Izrael ako štát neexistuje (majú tam mapy, kde je celé územie vždy s názvom Palestína)

– dávajú im za národných hrdinov vrahov, ktorí zabíjali civilistov v autobusoch, autách či deti v židovských školách;

– 12 členov UNRWA sa priamo zúčastnilo sadistického vraždenia židov v útoku 7. októbra;

– 1200 UNRWA zamestnancov je členmi rôznych teroristických zoskupení;

– 3000 učiteľov UNRWA boli v Telegramovej skupine, ktorá oslavovala útok a množstvo zabitých Židov počas 7. októbra;

Túto výchovu k palestínskej nenávisti voči Židom ako ľudu a štátu Izrael – a to zvlášť z náboženských dôvodov militantného islamu – musí aktívne zastaviť medzinárodné spoločenstvo, inak sa vôbec nič na stave Palestíny nezmení.

Moje vyjadrenie pre CBN NEWS. Myslim si, že terorizmus a sadistické správanie militantov Hamasu, sa nepodarí odstrániť len vojenskou operáciou. Problém je v ich hlave a srdci. A tým je nenávisť.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Návrat hore